Moti me vranësira mesatare, temperatura deri në 26 gradë

Moti në vend do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar veriore, më e theksuar përgjatë Vardarit. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 18 deri në 26 gradë Celsiusë.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe periudha dielli. Do të fryj erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura ditore do të arrij deri në 24 gradë Celsiusë.