Moti me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut, të cilat më intensive do të jenë në orët e pasdites.

– Advertisment –

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 11 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 15 deri më 21 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë më vranësira dhe reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet deri në 9 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 19 gradë Celsius.