Moti me vranësira dhe i ftohtë, temperatura deri në 9 gradë

Gjatë ditës së sotme do të mbaj me vranësira dhe i ftohtë dhe me periudha dielli. Në disa vende do të ketë reshje të përkohshme të borës, ndërsa në pjesën veriperëndimore reshje shiu dhe dëbore me intensitet më të ulët. Do të fryj erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 0 gradë, ndërsa ajo maksimale nga 2 deri në 9 celsius.
Në Shkup, moti do të jetë me vranësira dhe erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale di të ulet deri në -2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 5 gradë Celsiusë.