Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 20 gradë

Moti sot paradite do të jetë me diell dhe vranësira mesatare, ndërsa pasdite vranësirat do të rriten. Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jug-perëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 13 deri në 20 gradë.

Në Shkup moti do të jetë me diell dh vranësira mesatare. Do të fryj erë mesatare nga drejtimi jug-perëndimor. Temperatura minimale do të ulet në -2 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 17 gradë Celsiusë.