Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri më 30 gradë

Moti në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë, në pjesën veriore me vranësira mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej shtatë deri 13 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 22 deri 30 gradë.

Indeksi UV do të jetë 7.

Në Shkup moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë dhe me erë mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri 10 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 30 gradë.