Meta: Lulzim Bashës i takon përgjegjësia ekskluzive për dështimin e opozitës!

Në një intervistë ekskluzive për TV21 Maqedoni në emisionin ClickPlus, presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta komentoi edhe zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike. Meta në ClickPlus në TV21 tha Lulzim Bashës i takon përgjegjësia për dështimet e opozitës.

“Përgjegjësia ekskluzive për dështimet e opozitës i takon Lulzim Bashës”, tha mes tjerash presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në emisionin ClickPlus në TV21.

Kujtojmë se të shtunën ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha protestoi përpara selisë blu duke kërkuar largimin e Lulzim Bashës nga zyrat e Partisë Demokratike.

Intervistën e plotë me presidentin e Shqipërisë Iler Meta do të mund ta ndiqni sonte në Televizionin 21 dhe në rrjetet tona sociale TV21