”Messi është ëndrra e të gjithë, por nuk do të largohet nga Barcelona”

Ish-presidenti i Interit Massimo Moratti tha se Lionel Messi nuk do të largohet nga Barcelona.

Messi ka qenë i lidhur me Interin pasi Moratti tha se transferimi i argjentinasit nuk është e pamundur.

Superylli i Barçës ka kontratë me kampionët e La Ligës deri në vitin 2021 por e ardhmja e tij është në dyshim, pas përplasjeve mes tij dhe bordit këtë vit.

Dhe, ndërsa e ardhmja e Messit është gjithmonë një pikë bisedimi, Moratti pret që ai të mbetet me Barcën për të ardhmen e parashikueshme.

“Messi është ëndrra e të gjithëve, por ai nuk do të largohet nga Barcelona. Ai është akoma lojtari më i mirë atje”, tha Moratti për Gr Parlamento.