Mes frikës nga COVID-19 dhe tërmetit, kështu dukej Zagrebi sot

Pas kësaj, ndodhën edhe pesë tërmete të tjerë, me magnitudat 3 deri në 5 ballë.

Tërmeti me madhësi 5.5 me magnitudë tronditi ndërtesat, dhe informacioni i parë për dëmet tashmë kishte arritur.

Një fëmijë 15-vjeçar është në gjendje kritike dhe 16 të tjerë janë të plagosur.

Tashmë qyteti duket se ka pësuar dëme të konsiderueshme.

Ushtria është në rrugët e qytetit, mirëpo frika është e madhe, sepse Kroacia po përballet me një situatë mjaft të rëndë edhe me coronavirusin, ku numri i të infektuarve po rritet gradualisht, transmeton Telegrafi

Ja se si duket Zagrebi pas tërmetit që e kishte sot.