Lojtari i parë i infektuar me koronavirus shpejt del nga karantina

Mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani ishte lojtari i parë i Serie A që u testua pozitiv për koronavirus.

Agjenti i tij ka konfirmuar se për Ruganin shpejt do të përfundojë periudha e izolimit.

Mbrojtësi i qendrës doli pozitiv në testin për koronavirus më 11 mars. Më pas nga koronavirusi u prekën edhe Blaise Matuidi dhe Paulo Dybala.

“Periudha e tij e karantinës do të përfundojë së shpejti. Duhet të përfundojë në ditët e ardhshme”, ka thënë agjenti Davide Torchia për Radio Sportiva.

“Pas Pashkëve do të kuptojmë nëse ai mund të largohet nga dhoma ku po qëndron”.

Rugani ishte në stolin e rezervistëve në ndeshjen e fundit të Serie A ndaj Interit, por nuk u paraqit në ndeshje.

“Ai ka stërvitur si zakonisht pas ndeshjes me Interin. Më pas të martën temperatura e tij u ngrit shumë. Një ditë më pas ai u testua për Covid – 19. Por nuk ka pasur simptoma tjera prej atëherë”, ka thënë agjenti i futbollistit të Juves.