Lëkundje të forta të tërmeti në Greqi

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë.

Mësohet se tërmeti ka qenë i një magnitude 5.2 të shkallës rihter dhe është ndjerë rreth orës 02:00.

Sizmologët kanë treguar se lëkundjet kanë pasur në thellësi prej 9 km dhe ka alarmuar banorët e qyteteve përreth, shkruan ora news.