Erdoğan i uron botës islame dhe popullit turk Fitër Bajramin

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan i uroi botës islame dhe popullit turk festën e Fitër Bajramit.

Nëpërmjet një postimi nga llogaria e tij në rrjetin social, Erdoğan tha: “Urime Fitër Bajramin e bekuar për botën islame dhe popullin tonë. Lus krijuesin tonë që të na mundësojë të kalojmë në Ramazanin tjetër me shëndet, mirëqenie dhe paqe”.

Në postim u përdor edhe një grafikë me siluetën e xhamisë Sultanahmet (Xhamia e Kaltër) dhe Ayasofya.