Durrësi goditet sërish nga tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4.5 i shkallës rihter ka rënë pak më parë në Durrës. Lëkundjet janë ndjerë shumë të forta në qyteti bregdetar.

Epiqendra ka qenë tek Kepi i Rodonit dhe 10 kilometra thellësi.