Covid-19, Rama publikon video: Vetëm kështu do ia dalim të mos kemi mijëra humbje jete

Pak minuta më parë, përmes një postimi në Facebook, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama shpërndau një video të ndërhyrjes së efektivëve të Policisë së Shtetit, për të mundësuar zbatimin e masave shtrënguese të distancimit social.

“🔴 SOT EDHE MË MIRË SE DJE🙏👏
🔴 VETËM KËSHTU MUND DHE DO T’IA DALIM ME SE S’BËN TË MOS KEMI QINDRA E QINDRA DHE MOSOZOT MIJËRA HUMBJE JET
🔴 FORCA MOTRA E VËLLEZËR, DURIM🙏DURIM🙏DURIM🙏
#Respekt #Mirënjohje për Policinë e Shtetit”, shkruan Rama.

S