Bie borë në Prevallë

Edhe pse jemi në stinën e pranverës në viset malore të Kosovës ende ka borë.

Borë ka filluar të bie edhe në Prevallë, njofton Klan Kosova
Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar me reshje shiu parashikohet edhe sot.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius.

https://www.facebook.com/watch/?v=296766378001655