Ava Max ndër artistet më të dëgjuara në Spotify

Ava Max padyshim ka qenë sensacioni i këtyre dy viteve të fundit.

Ava Max është tjetër këngëtarja shqiptare që po bën gjithë shqiptarët krenar me paraqitjet e saj në skenën muzikore ndërkombëtare, shkruan lajmi.net.

Suksesi i saj për gjatë këtyre dy viteve vërehet edhe me numrat që shqiptarja ka arkëtuar në llogarinë e saj në Spotify, ku ka arritur në më shumë se 943 milionë shikues, dhe mbi 70 milionë dëgjues të rregullt.

Ajo suksesin më të madh e arrit me dy këngën ‘Sweet but psycho’ dhe ‘So am I’ që të dyja kanë kaluar shifrën e 100 milionë klikimeve në Youtube. /Lajmi.net/