Arrestohet personi që deshi të vrasë Trumpin

Roger Hedgett u arrestua dje nën akuzën për kërcënim për lëndim trupor, transmeton AP.

Hedgett iu afrua një oficeri të policisë sekrete përpara Shtëpisë së Bardhë dhe tha që ai dëshironte të vriste presidentin Donald Trump dhe kishte një thikë me vete, përcjell KP.

Pas arrestimit, i dyshuari është referuar në spital për një vlerësim mjekësor, duke shtuar se nuk dihet se ku jeton apo nëse ai ka një avokat.