Arrestohet 68 vjeçari nga Çifliku i Tetovës, sulmon bashkëfshatarin e tij

Gjatë ditës së djeshme (13-tetor) në orën 17 e 45 minuta, R.M. (75) nga fshati Çiflik i Tetovës në SPB Tetovë ka raportuat se rreth orës 13.00 në të njëjtin fshat, ka qenë i sulmuar fizikisht nga 68-vjeçari I.А. nga i njëjti fshat.

Më vonë sulmuesi I.A. është privuar nga liria dhe është mbajt në Stacionin Policor Tetovë për zbardhjen dhe dokumentim të plotë të rastit, kurse nga ai është konfiskuar një pushkë gjuetie “Zastava M-70”, kalibër 12 GA, me të cilën sipas raportimit e ka goditur denoncuesin R.M.