Aksident në Strumicë, një i vdekur

63-vjeçari V.A. nga fshati Piperevë ka humbur jetën pas një aksidenti trafiku që ka ndodhur rreth orës 13:20 në rrugën lokale drejt fshatit Dobroshincë, në afërsi të vendit “Shapkar”, njofton SPB-Strumicë.

Në aksident është përfshirë makina e tipit “Shkoda” e drejtuar 63-vjeçari tashmë i ndjerë dhe një makinë e tipit “Sharan” e drejtuar i nga E.M. nga fshati Gradashorc me të cilin po udhëtonte edhe një person tjetër.

Ekipe nga Policia dhe Prokuroria kanë inspektuar vendin e ngjarjes.