582 raste dhe 374 të shëruar nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 2.972 testime, ndërsa janë regjistruar 582 raste të reja me Covid-19, përcjell SHENJA.

Ndërkohë janë regjistruar 374 pacientë të shëruar.

Si pasojë e Covid-19 jetën e kanë humbur 13 persona, bëjnë të ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Deri më tani në vend janë bërë 521.692 testime për Covid-19. /SHENJA/