35 humbje jete nga virusi në 24 orët e fundit

Sot në territorin e vendit tonë janë regjistruar 35 viktima nga Covid-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave që nga fillimi i pandemisë së Maqedoninë e Veriut në 4.357.

Viktima më e re nga Covid-19 në 24 orët e fundit është një person 34-vjeçar nga Koçani.

Shkup-7, Kumanovë-6, Prilep-3, Manastir-3, Kavadarc-2, Veles-2, Shtip-2, Strumicë-2, Kriva Pallankë-2, Strugë-2, Koçan-1, Gostivar-1, Kërçovë-1 dhe Ohër-1.