126 vdekje të tjera nga koronavirusi në Lombardi të Italisë

Masat e rrepta që vënë në lëvizje të gjithë Italinë nuk do të ndikojnë ende në përhapjen e sëmundjes, por Lombardia mbetet epiqendra e epidemisë, transmeton lajmi.net.

Shifrat e fundit të publikuara këtë pasdite tregojnë se ka pasur edhe 126 vdekje gjatë 24 orëve të fundit, pra gjithsej 743 në 20 ditët e fundit.

Ka pasur 8,725 teste pozitive në rajon, me mbi 4,200 të shtrirë spital dhe 605 të tjerë në kujdes intensiv.