Mickoski: Еvropa na tradhtoi

Кryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në brifingun joformal me gazetarët tha se Evropa na ka tradhëtuar dhe se nuk duhet të ulemi në një tavolinë nëse nuk kemi besim.

“Nuk kemi më forcë dhe hapësirë për koncesione kombëtare. Për çka të negociojmë me Bullgarinë? Na u tha se vetëm Prespa dhe kaq! Nëse duhet të ulemi në të njëjtën tavolinë me Bashkimin Evropian si partner atëherë duhet të kemi edhe besim.Ndërsa kështu siç është humbet besimi.BE duhet të filloj të jap diçka dhe jo vetëm të kërkojë”, tha Mickoski./TV21