Zyrtare: Fenerbahce e përjashton Mesut Ozilin nga skuadra

Fenerbahce e ka përjashtuar Mesut Ozilin nga skuadra. Mesut Ozil dhe Ozan Tufan janë përjashtuar me efekt të menjëhershëm nga skuadra e Fenerbahce, përcjell lajmi.net. Gjiganti...

PSG e sheh Griezmannin si zëvendësuesin e Messit në rast se argjentinasi largohet në...

Lionel Messi po e kalon sezonin e tij të dytë te Paris Saint Germain dhe është në top formë. Sulmuesi argjentinas në tetë ndeshje ka...

Gavi futet në histori të kombëtares spanjolle

Talenti i Barcelonës, Gavi është futur në historinë e kombëtares spanjolle. Gjatë ndeshjes së mbrëmshme ndaj Republikës Çeke, Gavi ka hyrë në histori të Spanjës. Me...

Gjest fantastik i lojtarëve të Real Madrid, kursejnë klubin duke refuzuar bonuset

Lojtarët e Real Madrid refuzojnë të marrin bonuset e Ligës së Kampionëve Klubet e kualifikuara në gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve do të marrin bonuse,...

“A është sot dita e gënjeshtrave?” – Luis Enrique reagon ndaj lajmeve që e...

Trajneri i Spanjës, Luis Enrique pyeti nëse sot ishte “Dita e Gënjeshtrave” (1 Prilli), pasi lidhet me një kalim te Manchester United. U njoftua të...

Chelsea kryen punën në pjesën e parë ndaj Middlesbrough, kalon në gjysmëfinale

Chelsea ka shënuar fitore si mysafir i Middlesbrough me rezultat 2-0, në kuadër të çerekfinales së FA Cup. Të besuarit e Tomas Tuchel kryen punë...

Lajm i keq për Juventusin

Lajm i keq për Juventusin dhe Andrea Pirlon, mbrojtësi Merih Demiral ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Mbrojtësi bardhezi ka qenë i grumbulluar me kombëtaren turke...

Setien: S’jam babai i Piques, do të shqetësohem vetëm nëse s’vjen në stërvitje

Trajneri i Barcelonës, Quique Setien, ka thënë se ai nuk e sheh aspak si problem interesimin e Gerard Piques për të hapur biznese, për...

Milan i vë njërën dorë titullit, fiton ndaj Atalanta – një pikë larg kurorëzimit...

Milan ka marrë fitore të madhe përballë Atalanta. Skuadra e Milan ka vënë njërën dorë mbi titullin kampion, pas fitores 2:0 ndaj Atalanta. Lojtarët e Stefano...

Rikthimi te Interi i vështirë, Lukaku ka dy oferta nga klubet e Ligës Premier

Sulmuesi i Chelseat, Romelu Lukaku po lidhet me një largim nga Stamford Bridge në verë dhe tashmë nuk mungojnë ofertat edhe nga brenda Anglia. Lukaku...

Opinione