FIFA ia ndalon të drejtën e transferimeve për dy vite Spezias

FIFA i ka shqiptuar gjobë skuadrës së Spezias për katër afatet kalimtare të transferimeve, shkruan lajmi.net. Shqiptimi i gjobës do të jetë efektiv nga janari...

Klopp konfirmon lëndimin e Alexander-Arnold, anglezi do të mungojë disa javë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka konfirmuar se Trent Alexander-Arnold ka pësuar një dëmtim në kofshë dhe do të mungojë disa javë. Alexander-Arnold ka pësuar...

Timur Nikarkhoev kundërshtari i Haxhi Krasniqit më 25 shkurt

Boksieri Haxhi Krasniqi do të jetë pjesë e spektaklit apo nata së madhe të boksit “Hazrolli Boxing Gala”, që do të mbahet më 25...

Roma me ofertë zyrtare për Dybalan

Ekipi italian, Roma kanë bërë ofertë e tyre zyrtare drejt Paulo Dybala. Trajneri i Romës, Jose Mourinho e kërkon me çdo kusht transferimin e Dybalas...

Marku: Jemi me trup e shpirt me Kosovën

Boksieri shqiptar Florian Marku, ka reaguar pas zhvillimeve në veriun e Kosovës. Ai tha se me shpirt është me Kosovën. “Jemi me trup e me shpirt...

United i kushton vetëm 81 fjalë tribut Ronaldos

Manchester United i kushtoi vetëm 81 fjalë falënderuese Cristinao Ronaldos, në programin e tyre të parë që nga largimi i sulmuesit legjendar portugez. Pesë herë...

Ibrahimovic po, Maldini ndoshta, e ardhmja e Milanit fillon me sulmuesin suedez

E ardhmja e Milan nis nga Zlatan Ibrahimovic. Deri pak javësh shumë larg, tashmë klubi kuqezi dhe sulmuesi suedez kanë ndryshuar qasje dhe pritet...

Xhaka habitet shan gjatë intervistës (VIDEO)

Arsenal e ka fituar derbin lokal të Londrës përball Chelseat në “Stamford Bridge”. “Topçinjtë” fituan me rezultat 0:1, me golin e Gabriel Jesus. E kapiteni Granit...

Barcelona në ditët e ardhshme takohet me drejtuesit e Man United për Cavanin

Gjiganti spanjoll e ka identifikuar Cavanin si pasuesi adekuat i Sergio Aguero, që u detyrua të pensionohet këtë javë shkaku i problemeve me zemër,...

Xhaka e Shaqiri me shokë heqin dorë nga bonuset që i marrin te Zvicra

Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri dhe reprezentuesit e tjerë të Zvicrës kanë vendosur që të heqin dorë nga bonuset që i marrin nga Federata e...

Opinione