Lojtari portugez tregon se si shpërtheu Ibrahimoviqi pas një ndeshje me LA Galaxyn

Mesfushori portugezi Joao Pedro ka rrëfyer se si ylli Zlatan Ibrahimoviq i kishte kërcënuar të gjithë bashkëlojtarët pas një ndeshje me LA Galaxyn. Ibrahimoviq ishte...

Covid-19 ndryshon rregullat e futbollit, FIFA studion formulën e re!

Covid-19 mund të sjell një ndryshim të madh në mënyrën e të luajturit futboll për pjesën e mbetur të këtij sezoni por mund të...

Foto nga apartamenti i ri luksoz i Pogbas në Miami

Ylli i Manchester Unitedit, Paul Pogba, shpeshherë udhëton në Miami, ku ndjek edhe ndeshjet e klubit ta basketbollist Miami Heat. Për t’i bërë këto...

Hiqet aplikimi i kohës shtesë në gjysmëfinale, Rai zbulon oraret e sfidave

Futbolli italian rifillon me Kupën e Italisë, ndërkohë që Rai ka zyrtarizuar edhe oraret e sfidave, që do të startojnë në 21:00. Dy sfidat...

Bayern “me laps e letër” për Perisic, blerja komplikohet nga kostoja e lartë

Bayerni i Mynihut po mediton mbi blerjen përfundimtare të kroatit Ivan Perisic, pasi përtej dëshirës së trajnerit Hansi Flick, drejtuesit e klubit nuk janë...

Real Madridi, klubi më i vlevshëm në botë

Dy klubet e La Ligës, Reali e Barcelona, mbeten sërish në krye të renditjes së emrave më të vlefshëm në botën e futbollit, ndonëse...

Sërish negociata mes Interit e Realit, madrilenët kërkojnë mbrojtësin zikaltër

Një vit më parë Reali provoi të transferojë në Madrid mbrojtësin sllovak të Interit, Milan Skriniar, por hasi në pretendimet mjaft të larta të...

Policia publikon masat për ndeshjen Tirana-Crvena Zvezda

Me një njoftim ndërkohë policia e shtetit ka bërë të ditur masat dhe rrugët që do të bllokohen duke nisur nga ora 18:00 e...

PSG-ja e godet federatën franceze për Mbappen

FFF-ja doli me një komunikatë për media menjëherë pasi lajmi u bë publik, por Leonardo thotë se askush prej federatës nuk e kishte njoftuar...

Skuadra e mundshme e Atleticos me Suarezin në formacion dhe vlerat e lojtarëve

Luis Suarez është shumë pranë kalimit te Atletico Madridi, sidomos pasi klubi madrilen e lejoi largimin e Alvaro Moratas te Juventusi. Uruguaiani nuk është pjesë...

Opinione