Tottenham gati 70 milionë euro për dy yjet e Juventusit

Drejtori sportiv Fabio Paratici është në bisedime me trajnerin Antonio Conte, për të parë përforcimet e radhës, derisa dy yjet e Juventusit janë shënjestra...

Muriqi do të mungojë dy ndeshje për shkak të kartonit të kuq

Vedat Muriqi do të mungojë për dy ndeshjet e radhës, pasi është ndëshkuar me karton të kuq në sfidën e së hënës ndaj Elches. Lojtari...

Spektakël në “Alfredo di Stefano”, Reali triumfon ndaj Barcelonës

Edhe pse kushtet atmosferike aspak të favorshme për të luajtur, Reali dhe Barcelona dhuruan një nga ndeshjet më spektakolare. “Los Blancos” triumfoi 2:1 ndaj Barcelonës,...

Barcelona-Almeria, pak rivalitet e shumë emocione sonte në “Camp Nou”

Do të jetë një natë emocionuese sonte në “Spotify Camp Nou”. Barcelona do të përballet me Almerian në kuadër të javës së 13-të. Nuk pritet të...

Gerrard: Klopp meriton statujë në Liverpool

Legjenda e Liverpoolit, Steven Gerrard, i ka kërkuar ish-klubit të tij të fillojë punimet për ndërtimin e një statuje për trajnerin Jurgen Klopp, para...

Jasin Lama dhe Goce Janeski u kthyen në Shkup dhe menjëhërë dërgohen në karantinë

29 mars 2020 - Dy boksierët e reprezenatcionit të Maqedonisë, Jasin Lama dhe Goce Janeski mbrëmë vonë janë ktheyr përmes Sofjes në Maqedoni, pasi...

Varane tregon se si do ta përballojë Real Madridi mungesën e Ramosit

Raphael Varane ka thënë se Real Madridit i duhen liderë të rinj në fushën e lojës për përballjen e 1/8 të finales së Ligës...

Lewandowski nuk do të marrë pjesë në parasezonin e Bayern Munich

Robert Lewandowski nuk do të marrë pjesë në parasezonin e Bayern Munich. E ardhmja e Lewandowskit vazhdon të jetë e paqartë. Ylli polak ka folur edhe...

Cristiano Ronaldo bëhet zyrtarisht golashënuesi më i mirë në histori të futbollit

Cristiano Ronaldos ka thyer edhe zyrtarisht rekordin e Josef Bican, duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori të futbollit, me 806 gola...

Osmani: Distria është nderi dhe krenaria e Kosovës

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, u shpreh e lumtur me suksesin e radhës të xhudistes Distria Krasniqi që u shpall e artë në Grand...

Opinione