Juventusi për 20 minuta e deklasoi Romën dhe kualifikohet në gjysmëfinale të kupës së...

Juventusi mposhti Romën në Torino me 3-1. Golat për zonjën e vjetër i shënuan: Cristiano Ronaldo(26), Rodrigo Bentancur (38) dhe Leonardo Bonucci (45+2). Juve në gjysmëfinale...

Tyson Fury konfirmon se dueli me Deontay Wilder është anuluar, synon përballjen me Anthony...

Tyson Fury ka konfirmuar anulimin e duelit me Deontay Wilder. Bota e boksit po përgatitej për të parë një tjetër duel mes Deontay Wilder dhe...

Reus e përsërit: Nuk do të luaja kurrë për Bayern Munchen

Marco Reues e ka thënë edhe më para dhe vazhon ta përsërisi se nuk do të luante kurrë për Bayern Munchen. 30 vjeçari ka qenë...

Liverpooli favorit për Koulibalyn, heqin dorë PSG dhe Man United

PSG dhe Manchester United janë distancuar për mbrojtësin e Napolit, Kalidou Koulibaly, duke bërë kështu Liverpoolin favorit të qartë para Newcastle United. Sipas “le10sport.com” në...

Interi dhe Juventusi betejë për mbrojtësin e Chelsea

Dy gjigandët Italian kërkojnë përforcime nga krahët dhe një nga emrat më të nxehtë ku sfida mes bardhezinjve dhe zikaltërve pritet të jetë e...

Shaqiri e konfirmon lëndimin

Xherdan Shaqiri e ka konfirmuar lëndimin e radhës të tij, duke thënë se e ka pasur një problem të vogël në stërvitje, mirëpo shpreson...

Champions, raundi i dytë sjell disa ndeshje nxitëse

Ndeshjet e raundit të dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve rikthehen sonte, ku mes tyre ka disa sfida për të mos...

Vdes legjenda dhe heroi i Manchester United

Ish-portieri i Manchester United dhe Irlandës së Veriut, Harry Gregg – i cili lartësohej si hero i fatkeqësisë ajrore të Munihut më 1958 –...

Barça nuk gabon, rrëmben kreun në La Liga

Barcelona është lidere e La Ligës të paktën deri të dielën mbrëma, kur në ‘Bernabeu’ përballen Real vs Celta. Katalunasit kanë shkuar në kuotën...

PSG sfidon Realin e Madridit, tenton afrimin e Haaland!

Jo vetëm Reali i Madridit por edhe Paris Saint Germain interesohet për talentin e Dortmundit Erling Haaland. Sipas asaj që shkruan gazeta spanjolle Marca,...

Opinione