Talenti Rron Kryeziu kërkohet nga shumë ekipe evropiane

Shteti zviceran kohën e fundit është shndërruar në një“fabrikë” të talenteve të rinj. Këtë fat siç duket pritet ta ketë edhe Rron Kryeziu, djaloshi...

Ronaldo me një gol pranë rekordit

Sulmuesi i Juventusit, Kristiano Ronaldo ka shënuar 49 gola në Serie A që nga ardhja në klubin italian. Sipas “Futboll Italia”, portugezi mund të...

Ndryshimi i personalitetit të Messit, sipas Ayalas

Roberto Ayala, ish-futbollisti i Valencias, Villarrealit e Real Zaragozas, ka shpjeguar se si ka ndryshuar personaliteti i Lionel Messit nga viti në vit. Argjentinasi ka...

Futbollisti serb dënohet me tre muaj arrest shtëpiak për shkelje të orës policore

Futbollisti serb Aleksandar Prijoviq është dënuar me tre muaj burg shtëpia për shkelje të orës policore të vendosur në Serbi për të parandaluar përhapjen...

Qyteti i Shkupit ndau mirënjohje për sportistët më të suksesshëm për vitin 2019

Qyteti i Shkupit sot (24 dhjetor 2019) ndau mirënjohjet për sportistët më të suksesshëm, sportisët, trajner dhe ekip sportiv për vitin 2019. Në ndarjen e...

Milani kërkon dy futbollistë nga Reali

Pasi ia mori Theon, Reali është duke synuar Odegaardin dhe Jovicin. Theo Hernandez është duke shkëlqyer te Milani. Kështu, kuqezinjtë janë duke shpresuar të rrëmbejnë...

Përfundoi TDK Haraçina 2001, ekipi “Restorant Advani” nga Haraçina shpallet fitues

Ekipi "Restorant Advani" nga Haraçina është shpallur fitues i Turneut Dëshmorët e Kombit “TDK Haraçinë 2001”. Në finalen e madhe që u zhvillua mbrëmë...

Reali në finalen e Superkupës së Spanjës

Real Madrid mundi 1-3 skuadrën e Valencias në gjysmëfinalen e parë të Superkupës së Spanjës. "Galaktikët" dhuruan një ndeshje spektakolare, ku golat u realizuan...

Hazard dhe Asensio? Zidane jep lajmin e shumë pritur

Hazard dhe Asensio janë gati për lojë. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka konfirmuar se Eden Hazard dhe Marco Asensio janë të gatshëm për...

Bale do të mbetet te Real Madridi

Gareth Bale do të qëndrojë te Real Madridi, pasi klubi madrilen nuk planifikon të transferojë ndonjë superyll në verë, shkruan “The Sun”. Uellsiani 30-vjeçar ka...

Opinione