300 mijë njerëz evakuohen me aeroplan nga zonat që u prekën nga tërmetet në...

Rreth 300 mijë njerëz nga rajoni jugor i goditur nga tërmeti i Turqisë deri më tani janë evakuuar me aeroplan, njoftoi një zyrtar të...

Reforma e azilit në BE ngjall pakënaqësi në Gjermani

Ministrat e Brendshëm të Bashkimit Evropian diskutojnë për procedura të reja të përshpejtuara në kufijtë e jashtëm dhe për një shpërndarje më të drejtë...

Zelensky: 938 institucione arsimore dhe pothuajse 300 spitale të shkatërruara në Ukrainë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, i është drejtuar Parlamentit të Koresë së Jugut, ndërsa vazhdon thirrjen e tij për ndihmë ndërkombëtare. Ai tha se forcat ruse...

Itali, frikë nga falimentimet

Bergamo është prekur nga pandemia si asnjë qytet tjetër. Ndërmarrjet u mbyllën me javë të tëra, por banorët shohin drejt së ardhmes dhe shpresojnë...

Papa Françesku nis vizitën në Irak

Papa Françesku nisi vizitën katërditëshe në Irak, duke thënë në prag të udhëtimit se ai po shkon si “pelegrin i paqes” në vendin me...

Acari i lë mijëra njerëz pa rrymë në vendet nordike, Gjermania përballet me vërshime

Acari i shoqëruar me erëra të fuqishme dhe borë kanë shkaktuar rrëmujë nëpër vendet nordike të enjten, duke i lënë mijëra njerëz pa rrymë...

Vaksinimi vjetor kundër koronavirusit mund të jetë i nevojshëm

Udhëheqësi i gjigantit farmaceutik amerikan, Pfizer, tha se “ka gjasa” që njerëzve do t’iu duhet edhe një dozë shtesë e vaksinës kundër koronavirusit, brenda...

Disa të plagosur pas një shpërthimi në një shumëkatëshe në Gjermani – shihen snajperë...

Disa persona u plagosën në një shpërthim që ndodhi në një ndërtesë shumëkatëshe në Gjermani. Sipas mediave të huaja, shpërthimi ndodhi në qytetin Ratingen-West në...

Një tërmet prej 6.2 magnitudë godet brigjet e Zelandës së Re

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së raportoi të sot një tërmet me magnitudë 6.2 në brigjet jugore të Zelandës së Re, pranë ishujve kryesisht të pabanuar...

Meghan Markle dhe Princ Harry surprizojnë strehën e grave në Texas, e dëmtuar nga...

Duka dhe dukesha i Sussex-it mbështetën strehën e Dallasit përmes fondacionit të tyre jofitimprurës “Archewell”. Të dielën, Strehimi dhe Ndihma e Grave Genesis në Dallas,...