Arabia Sausite lehtëson masat kufizuese, të premtet rinisin lutjet nëpër xhami

Arabia Saudite do të lehtësojë gradualisht kufizimet dhe do të rihapë xhamitë, përveçse asaj në qytetin e shenjtë të Mekës, pas heqjes së masave...

Gruaja e guximshme ruse kritikon Vladimir Putinin në rrugë (VIDEO)

Gruaja e varfër ruse nga Shën Petersburg e kritikoi Presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, për pagën e tij të lartë në krahasim me të...

SHBA-ja i dërgon “mesazh privat” Iranit, pas sulmeve nga rebelët huthi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të dielën se Uashingtoni ia ka dërguar një mesazh privat Teheranit për rebelët e lëvizjes jemenase...

Finlanda nënshkruan marrëveshje për mbrojtjen me SHBA, mbyll kufirin me Rusinë

Këtë javë Finlanda nënshkroi një marrëveshje bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes me Shtetet e Bashkuara, duke i dhënë qasje ushtrisë amerikane në bazat finlandeze. Javën...

Kryeministri polak bën thirrje për zgjim para destabilizimit nga Rusia

Ai tha për televizionin britanik, BBC, se ngjarjet e fundit treguan se Kremlini dhe aleatët e tij duan që ta ndryshojnë sistemin gjeopolitik dhe...

Shpenzimet gjatë pushimeve tregojnë gjallërinë e tregut

Më shumë se 53.5 milionë udhëtime pasagjerësh vlerësohet se janë kryer nëpërmjet rrjetit kinez të transportit të martën, me një rritje prej 52.5 për...

Nga e mërkura Gazprom redukton furnizimin e gazit për Evropën në 20%, BE: Përgatituni...

Gazprom dyshohet se po redukton më tej furnizimet në Gjermani nëpërmjet gazsjellësit Nord Stream 1 në Detin Baltik. Nga e mërkura, prurja do të...

Të shtëna armësh në Novi Pazar të Serbisë, dy të plagosur – detajet dhe...

Të shtëna me armë zjarri kanë ndodhur mbrëmjen e së dielës në Novi Pazar dhe sipas informacioneve jozyrtare thuhet se dy persona kanë mbetur...

Senatori Cardin për situatën Kosovë-Serbi: Ka një kufi për durimin e Evropës dhe të...

Senatori Ben Cardin, drejtues i senatorëve demokratë në Komisionin e Marrëdhënieve me Jashtë të Senatit të Shteteve të Bashkuara foli në një intervistë për...

Rritet sërish çmimi i naftës

Çmimet e naftës janë rritur sërish të premten, pas shqetësimeve për shtrëngim të furnizimeve, teksa pushtimi rus i Ukrainës ka hyrë në ditën e...