Drejtësi e jo politikë nga Gjykata Speciale, është prokurori ai që duhet të jap...

Shkruan: Rafis Aliti - Mësuesi Aktakuza e propozuar ndaj Presidentit Thaçi ende nuk është konfirmuar as pas 64 ditësh. Prokurori është ai që duhet të...

Gjashtë vite nuk kam votuar, kësaj radhe do të votoj për hir të Albin...

Arjeta Abdiu Shpeshherë, si shtetase e Maqedonisë, më ka shkuar mendja të marr edhe shtetësinë e Kosovës, vetëm e vetëm për të votuar për...

Mediumet e BDI-së në hall me Afrim Gashin!

Mesud Bajrami Mediumet e afërta me BDI-në kanë rënë në hall me kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi. Aq në hall, sa edhe vetë nuk...

Pse nuk po hetohen keqpërdoruesit e shërbimit sekret?

Shkruan: Fatos Rushiti/INA Kryeministri Zoran Zaev sot në shënimin e njëvjetorit të punës së Agjencisë për Sigurisë Kombëtare tha se ky institucion punon plotësisht në...

Diplomova me 10-she, por punë nuk gjeta asnjëherë

Mujaser Mamuti Këto ishin fjalët që i ndëgjova bisedën e fundit që kisha me një mik timin, që nuk e kisha takuar prej kur i...

E vërteta shqiptare

Shkruan: Shkëlzen HALIMI, Shkup Përpjekjet e ndërkombëtarëve për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë duket se në pah do të nxjerrin edhe shumë paqartësi,...

Marihuanë, jo për të gjithë

Shkruan: Senat Ferati ...

Analizë e Sputnikut rus: Amerika përgatit “come back” në Ballkan, Kosova a Bosnja –...

Amerika po përgatit kthimin e madh - "come back" në Ballkan, por se a do ta zgjedhë si pikë fillestare Sarajevën apo Prishtinën, varet...

Fatkeqësia dhe qyqaria e ministrave Xhaçka dhe Osmani dhe isoja e Bashës

Denion Ndrenika Vjen në Tiranë dhe flet për trojet e Shqipërisë si të jenë fqinjë!!! Ministri i Jashtëm i qeverisë së shtetit të verimaqedonasve shqiptari Bujar...

Aliu: Një dëshmitar mjafton për burg të përjetshëm, tre nuk mjaftojnë për të marë...

Qenan Aliu 1. Me NJË DËSHMITAR TË KODUAR të kajnë nënën e nënës. të dënojnë me burg të përjetshëm. Me TRE dëshmitarë s’të...

Opinione