Është mirë t’i tregohet Blendi Fevziut se Ali Ameti nuk ka aq rezultate sa...

Xhevdet Hajredini Është e pabesueshme se përveç Blendi Fevziut dhe disa "analistëve" në TV KLAN, besojnë se "marrëveshjen" e A.Xhaferit me L.Georgievskin për ndarjen...

Nuk është mirë që vetëm disa familje shqiptare në Shkup të shfrytëzojnë gjithë të...

Arta Bakiu Kjo që po ndodh në Shkupin tonë shqiptar përfundimisht nuk është në rregull. Gati gjithë të mirat e partisë në pushtet i...

Ka të drejtë Kimete Berisha

Shkruan: Ilmi Veliu E nderuara Kimete....! Shqiptarët në lashtësi ( pellazgo ilir) i kan besuar gjarpërit. Ate e kan berë nga frika sepse vazhdimisht kan qenë...

Ministrat e BDI-s duhet t’i përgjigjen njësoj Ahmetit edhe Kasamit, fati i tyre varet...

Destan Aliu Roli i BDI-së në këtë Qeveri do të jetë si roli i maces pas dere. Më falni për shprehje, por numrat e...

20 përqindëshi

Nga Naser Pajaziti Kemi hyrë në 20 vjetëshin e Marrëveshjes së Ohrit dhe për koinçidencë kjo shifër përkon me përkufizimin tonë në Kushtetutë si mbi...

Bankat që s’flasin shqip!

Nga Naser PAJAZITI Jam klient i dy bankave të njohura “Sparkasse” dhe “Unibank” dhe në filialet ku kryejë shërbimet e zakonshme nuk ka asnjë nëpunës...

Elvis Naçi, hoxha me emër rokeri që blen spitale dhe shet syze

Ermal Mulosmani Kur prindërit e Elvis Naçit,  në vitin 1974, i vunë emrin djalit të tyre të porsalindur, ëndërronin gjithçka për të ardhmen e tij...

Ora e Albinit!

Albin Kurti është më insituesi, më i përgjegjshmi dhe më i duruari i të gjithë lidershipit politik mbarë shqiptar. Ai provoi burgun në kohën e...

Ali Ahmeti apo Albin Kurti?, debat i kot i analistëve në studion T7

Shkruan: Sulejman Mehazi (Krahasimi i logjikshëm do ishte: Ali Ahmeti apo Hashim Thaçi, Albin Kurti apo Ibrahim Rugova) Gjatë debatit të analistëve në studiuon T7...

Të gjithë e dinë që rasti është montuar, e din edhe prokurorja shqiptare

Daut Dauti, Londër Të gjithë e dijnë që është rast i montuar. Në dijeni është prokurorja, e cila e mban veten shqiptare dhe për...

Opinione