Hajredini: LSDM e VMRO, e duan BDIn n’qeveri prandaj 10 vite ua paguajnë votuesit

Shkruan: Xhevdet Hajredini Zaevi pohon se në LSDM-ja ka njerëz të cilët dëshirojnë koalicion me BDI-në…, se koalicioni është stabil, se numrat janë të padiskutueshme...

Tangoja e fshehtë LSDM-VMRO edhe në rastin Mijallkov, prisni edhe ma zi në 2022?!

Shkruan: Naser Pajaziti 2022 do të ketë në fokus tangon e fshehtë të kokave të LSDM dhe VMRO, që u duk qartë edhe në rastin...

Masakra e Sopotit të Kumanovës në nëntor të vitit 1944 ia kalon masakrës së...

Shkruan: Shpëtim Pollozhani Libri i Prof Xhafer Ymeri, banor i fshatit Sopot, dëshmon për vrasjet e kryera nga çetnikët sërbë, ushtarët bullgarë dhe vendasit probullgarë,...

Pse Putin-i vazhdon të flasë për Kosovën?

Shkruan: Jade McGlynn Në orët e para të 24 shkurtit, Kremlini nisi një luftë në zemër të Evropës. Pamjet nga periferitë e qyteteve të Ukrainës...

Pse kanë aq pak peshë shqiptarët në shtetin e Maqedonisë

Shkruan: Blerim Latifi 30 përqind e popullatës në Maqedoni janë shqiptarë. Kështu thotë regjistrimi i fundit. Janë kaq shumë dhe kanë aq pak peshë në...

Ballkani i Hapur 1912

Nga Leon Trocki (Botuar midis korrespondencave të luftës në gazetën ukrainase “Kievskaja Misl” 23 dhjetor 1912) *** “Kam pasur rastin, për fat apo fatkeqësi, ta vizitoj Shkupin,...

Skenari i Ramës për rrëzimin e Kurtit, Spahiu zbulon prapaskenat: Po e ndihmon PDK,...

Shkruan: Nexhmedin Spahiu Analisti politik, Nexhmedin Spahiu ka reaguar në lidhje me skenarin e Edi Ramës për rrëzimin e Albin Kurtit. Ai përmes në postimi në...

7 korriku, si përmbyllje e tre betejave

Shkruan: Adni Bushati Beteja e PD për të sfiduar apo mundur Ramën është ende shumë e gjatë, por fitorja e 7 korrikut duhet kuptuar si...

Limani: Rritje e BESËS, rrënie e BDI-së

Shkruan: Fatmir Limani ● ZGJEDHJE, PËR ELEMINIM DHE ZGJIDHJE ! LËVIZJA BESA + POPULLI : 12 KËSHILLDHËNËS ( zëri i popullit ) ● LSDM-BDI + LISTA "S" : 11 DREJTORË (...

“Eksportimi i vlerave” “Menchen wie Sie machen durch ihr Handeln die Welt reicher” “Njerëzit...

Shkruan: Ibraim Kazimi Ju rrëfej një ngjarje të vërtetë. Në vijim të këtij syzheu me vargjet përjetuese të ndodhisë, ose si thuhet sot, këtij "abstraktit" përshkrues...

Opinione