Bullgaria me kërkesa të përmirësuar pas përgjigjeve të Maqedonisë së Veriut

Bullgaria me kërkesa të përmirësuara të përgjigjeve të Maqedonisë – Udhërrëfyesi për të hyrë në kornizën negociuese dhe afati për ndryshimin e teksteve do...

KSHZ-ja, me numër të pamjaftueshëm të punësuarish

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve, në prag të fillimit të përgatitjeve për organizimin e zgjedhjeve, përballet me mungesë të theksuar të numrit të të punësuarve....

Xhaferi paralajmëron se seanca për pakon e V ekonomike do të mbahet sonte

Informacionet e fundit flasin se seanca për pakon e peste ekonomike është paralajmëruar te mbahet sonte. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, u bëri të...

Vjeshta pritet të sjell ndotjen dhe vazhdimin e pandemisë

Vala e dytë e virusit korona pritet të ndodh në vjeshtë. Në këtë periudhe çdo herë ngritët edhe niveli i ndotjes së ajrit në...

Filloi prishja e ndërtimit të vjetër të Sallës Universale në Shkup

Salla Universale ka filluar të marrë fytyrën e saj të re, ndau Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov në profilin e tij në Facebook. Sipas njoftimeve...

Deri në fund të javës mot jostabil me reshje të rrëmbyeshme lokale

Moti në vend do të jetë kryesisht me vranësira, më i freskët dhe jostabil me reshje shiu, bubullima dhe erë të fuqishme. Lokalisht, proceset do...

Zaev: Kam shpresë tek të gjithë grupet parlamentare për ligjin për PP

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në pyetje të gazetarëve se a ka “feedback” nga tetë deputetët e pavarur të VMRO-DPMNE-së në qoftë se nuk...

Arrestohet dileri i drogës në Shkup (VIDEO)

Arrestim për drogë në Shkup. Ministria e Punëve të Brendshme njofton se kanë 30-vjeçarin A.K. nga Prilepi, i cili jeton në Shkup, përcjell TV21....

Plenkoviq: Ballkani Perëndimor do të jetë temë e madhe politike në Samitin e BE-së...

Kryeministri kroat Andrej Plenkoviq sot ka deklaruar se një nga temat e mëdha politike të kryesimit kroat me BE-në do të jetë edhe Samiti...

Kandidatët për kryetar të LSDM-së hedhin short për zgjedhjet e 12 dhjetorit

Nga Lidhja Social Demokrate sot njoftojnë se kandidatët për kryetarë të partisë kanë hedhur short për renditje në listën e votimit për zgjedhjet brendapartiake...