Familjarët dhe bashkëfshatarët e Sopotit i dhanë lamtumirën e fundit Sulejman Sulejmanit

U përcoll për në banesën e fundit Sulejman Sulejmani, ish i dënuar për rastin “Sopoti” dhe ish luftëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Baca Sulë,...

Maqedoni: Mbahet takimi i parë për dekriminalizimin e kanabisit, Qeveria thotë se do të...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut informon se sot është zhvilluar takimi i parë i “Grupit të Punës për përgatitjen e ndryshimeve në legjislacionin për...

Për gjashtë muaj janë zbuluar 88 valltare të huaja nëpër lokale të natës në...

Për gjashtë muaj të vitit 2021, policia në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit, gjatë kontrolleve nëpër objektet hotelierike ka zbuluar 88 shtetase të huaja...

Prokuroria vazhdon të mos mbajë konferenca për media për punën e saj

Prokuroria shtetërore edhe më tutje nuk mban konferenca për media në të cilat do të prezantohen segmente nga puna e bërë, vërehet mungesë e...

Arsovski: Pas iniciativës për shkarkimin e Mickoskit, qëndron koalicioni i ri qeveritar

VMRO DPMNE-ja vlerëson se iniciativa për kongres të jashtëzakonshëm me qëllim shkarkimin e Hristijan Mickoskit nga pozita e liderit të partisë është montazh, pas...

Paralelja shqipe në Çashkë, temë diskutimi në Kuvend

Harresa e nxënësve shqiptarë të Çashkës, të cilët ende nuk kanë paralele shqipe, ka qenë temë e debatuar në seancën për pyetje deputetësh në...

Covid-19: Tre vite nga rasti i parë – mbi 345 mijë infektime, 9.662 viktima

Mbushen tre vite nga paraqitja e rastit të parë me koronavirus në vendin tonë. Që atëherë shënohen mbi 346 mijë infektime dhe mbi 9...

“Gjaku i papastër” në Kuvend?/ VMRO-DPMNE dhe LSDM Paralajmërojnë debat për dokumentarin

A do të ngrejë debat edhe në Kuvend reportazhi hulumtues “Gjaku i papastër” që ka të bëjë me punën e klinikës private Zhan Mitrev?...

Më vjen shumë keq që nuk mundeshim ta bënim projektin për Qendrën e re...

Ministri në largim i Shëndetësisë, Venko Filipçe, pas pyetjes së gazetarëve se me cilin projekt ndihet më shumë krenari, theksoi se është krenarë posaçërisht...

12 mijë raste aktive me virus në vend

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoni kishte 468 raste të reja me coronavirus, me çka numri i personave të diagnostifikuar që nga fillimi...