Lëvizja BESA dënon ashpër aktin e shëmtuar të përdhosjes së pllakës përkujtimore të Mehmet...

Ditë më parë, në qytetin e Tetovës, nga autorë të pandërgjegjshëm,në Kompleksin Arabati Baba Teqe, është përdhosur pllaka përkujtimore e heroit tonë kombëtar, gjeneralit...

Kasami: Pas 15 viteve në Qeveri, BDI do të shkoj në opozitë

Lëvizja BESA në vazhdimësi ka qenë aktive për Integrime Evropiane. Kështu tha në një intervistë për arbresh.info, Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilal Kasami. Ne si Lëvizje...

„Nathani i urtë“ premiera e parë në Teatrin e Gostivarit

Me premierën e shfaqjes "Nathani i urtë" nga Gothold Efraim Lesing, në regjinë e Sulejman Rushitit, mbrëmë filloi historia e Teatrit të Gostivarit. Në Qendrën...

20 centimetra borë në Kodër të Diellit

Rreshje të shiut me intensitet të dobët në mëngjesin e sotëm ka në pjesët perëndimore dhe jugore të shtetit. Fryn erë e lehtë deri...

Zjarri në Tetovë, mësohet gjendja shëndetësore e të lënduarve

Deri më tanë në Spitalin e Tetovës janë pranuar 10 persona si pasojë e lëndimeve që kanë marrë nga shpërthimi i bombolave të gazit...

VMRO-DPMNE: Janeva ka keqpërdorur buxhetin e PSP-së për pagesat e miqve dhe familjarëve

Nëpërmjet një njoftimi të VMRO-DPMNE-së thuhet se “Katica Janeva, nën mbrojtjen e Zoran Zaev, ka qenë pjesë e haraçit milionësh,por edhe e ka keqpërdorur...

Zaev: Aksioni për pastrim të jetë nxitje për ngritjen e vetëdijes sonë ekologjike

Aksioni i sotëm për pastrim ku do të marrin pjesë të punësuarit e institucioneve shtetërore, le të jetë nxitje për ta ngritur eko vetëdijen...

Zjarri kaplon ndërtesën në Tetovë, një person rëndë i lënduar

Zjarri ka kapluar një ndërtesë në Tetovë në Bulevardin Iliria ku sipas informacioneve të para një person është lënduar rëndë ndërsa 5 persona tjerë...

Treni përplas një makinë, 30-vjeçarja përfundon në spital

Dje në mesditë në linjën hekurudhore Veles-Koçani, në një pikëkalimi rrugor afër fshatit Lozovë, ka ndodhur një aksident mes një treni të udhëtarëve dhe...

64 pako kokainë “bien” në Gostivar

Në një aksion policorë në Gostivar, mbrëmë në mesnatë janë konfiskuar 64 pako drogë, të llojit kokainë. Gjatë bastisjes me urdhër të gjykatës, që...