Parashikimi i motit

Vendi ynë do të ndikohet nga fushat e ajrit me presion të ulët atmosferik. Në këtë situatë meteorologjike do të mbajë mot kryesisht i vranët...

Fetai: Zyra e BE-së të përfshihet në përzgjedhjen e prokurorëve

Prokurorja Fatime Fetai propozoi që gjatë përzgjedhjes së prokurorëve që hetojnë krimin e organizuar dhe korrupsionin duhet të përfshihet edhe zyra e BE-së në...

LSDM: Vazhdojmë me masa për paga më të larta për të punësuarit

Subvencionimi i kontributeve deri tani dhe pagat e rritura për mbi 106.000 të punësuarve në 20 mijë kompani. LSDM vazhdon me realizimin e masave...

Grubi: Sela dhe Kasami humbën në zgjedhjet lokale, tash pretendojnë të udhëheqin popullin

Deputeti i BDI-së, Artan Grubi mbrëmë në emisionin Argument në MTV2, ka edhe për dy liderët që humbën zgjedhjet lokale si lider ndërsa pretendojnë...

Katër dëshmitarë të rinj për rastin “Reket”

Lënda “Reket” kundër të pandehurve Bojan Jovanovski dhe Katica Janeva do të vazhdojë sot me prezantimin e katër dëshmitarëve të rinj në Prokurorinë publike...

Seancë e re për “Titanik 3”

Pas pothuajse dy muajve nga seanca e fundit për “Titanik 3” sot në Gjykatën penale Shkup do të vazhdojë gjykimi për parregullsitë zgjedhore në...

Vazhdon debati publik për Ligjin për Prokurorinë Publike

Debati publik për Ligjin për Prokurorinë Publike vazhdon sot në Komisionit për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive. Ekspertët dje, në ditën e parë...

Shkup, zjarri kaplon spitalin “13 nëntori”

Sot rreth orës 18:40 në rrugën Boris Sarafov në Spitalin “13 nëntori” ka shpërthyer zjarr. Sipas informacioneve të para zjarri ka shpërthyer në njërën nga...

A po i afrohet koronavirusi vendit? Si funksionon kamera termike si masë preventive në...

Temperatura po shënon 37 gradë. Me këtë kamerë termike skenohen pasagjerët që vijnë nga Stambolli dhe Dubai, e që kanë lidhje me rajonin e...

Veprimtari shqiptar nga Maqedonia do ta paditë Zvicrën

Gafurr Adili: REAGIM DHE SQARIM PUBLIK S'i vijon: - Zvicrën do ta padis (në Gjykatën e të Drejtave të Njeriut në Strazburg) për shkelje flagrante...