Shkup, 35-vjeçari vdes pas infektimit nga malaria

Një tridhjetë e pesë vjeçar nga Shkupit, i cili me gjasa ishte infektua nga malaria në një udhëtim pune në Ganë, ishte pranuar në...

Bomba në “City Mall”, alarm i rremë

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se pas hetimeve që kanë kryer njësitë e policisë në qendrën tregtare “City Mall”, është konstatuar se...

Mickoski në takim me ambasadorin e Rusisë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski sot realizoi takim me ambasadorin e Federatës ruse në Maqedoni, Sergej Bazdnikin. Në takim u bisedua për gjendjen aktuale politike...

Ahmeti: Po përpiqemi të dakordohemi për miratimin e të gjitha ligjeve

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti deklaroi se po bëhen të gjitha përpjekjet që të ketë dakordim mes të gjitha palëve sa...

Afrim Gashi takohet me Sali Berishën

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i cili po qëndron në Tiranë, sot është takuar me kryetarin historik të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha. Në...

SHGM: Dënojmë ashpër kërcënimet ndaj gazetares së TV21

Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë dënon ashpër kërcënimet ndaj gazetares së TV21, Almedina Ismajli të dërguara nga Neshat Ademi i cili ishte anëtar i...

Zaev – Markush: Sllovakia mbetet partnere e përkushtuar në procesin integrues

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot u takua me ambasadorin e Republikës së Sllovakisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Henrik Markush. Në takim u...

Negociatat me Shkupin dhe Tiranën, prioritet i KE-së

Komisioni Evropian sot e miratoi programin e saj të punës për vitin 2020, në të cilin mes prioriteteve janë cituar edhe fillimi...

Grupi “Dhoma publike” është mbyllur pas kërkesës së MPB-së

Grupi “Dhoma publike” në aplikacionin mobil “Telegram” sot është mbyllur pas kërkesës së MPB-së. Nga Ministria për Punë të Brendshme (MPB), e konfirmuan informacionin në...

Spasovski- Tiganj: Mbështetje e fortë nga Kroacia për integrimet në NATO dhe BE

Kryeministri Oliver Spasovski ka pasur takim me ambasadoren kroate, Nives Tiganj ku siç njofton pres shërbimi qeveritar është shprehur mbështetje e fortë nga Kroacia...