Mickoski: Shtyrja e zgjedhjeve, do të shkaktojë krizë të thellë politike

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot u shpreh i prerë se është kundër çdo shtyrje të zgjedhjeve të 12 prillit. Sipas tij çdo shtyrje...

Zaev kërkon mandat të plotë, premton zhvillim të madh ekonomik

“Kërkoj mandat të pastër në zgjedhjet e ardhshme dhe bëj thirrje për LSDM-në të votojnë edhe qytetarët e bashkësive tjera etnike. Më 12 prill...

LSDM: Marrëveshja e Prespës mundësoi shteti të ecë përpara

Është dëshpërues qëndrimi i Hristian Mickoskit dhe VMRO-DPMNE-së rreth Marrëveshjes së Prespës dhe kthimit të vendit në kohën e pasigurisë së shtetit dhe me...

Pollozhani me porosi për koalicionin trepalësh, partitë e kanë obligim të bashkohen

Kryetari i Shoqatës së të burgosurve politik, Shpëtim Pollozhani ka ofruar një zgjidhje për, ASH, Alternativën dhe Besën për koalicion trepalësh. Nëpërmes rrjetit social facebook,...

Spasovski: Nëse zgjedhjet anulohen, do të mbahen pas një ose dy muajve

Unë pres se do të ketë zgjedhje më 12 prill. Kjo nuk është deklarata dhe qëndrimi i parë lidhur me zgjedhjet, e që ka...

Ndërprerje e komunikacionit në aksin rrugor Kërçovë-Ohër

Në aksin rrugor Kërçovë-Ohër sot prej orës 12 deri në orën 15 do të ketë ndërprerje në komunikacion në kohëzgjatje prej 15-20 minuta. Siç kumtuan...

Makinistët paralajmërojnë bllokadë në trafikun hekurudhor

Personeli makinist në Hekurudhat e Maqedonisë mëngjesin e sotëm prej orës shtatë e bojkotoi punën, për shkak se do të jetë në ndërprerje trafiku...

Paradite mot me diell, pasdite priten reshje të shiut dhe borës

Në Maqedoni sot do të mbajë mot me diell dhe me mjegull ndërsa do të fryn erë e përforcuar në drejtimin jugperëndimor. Në orët...

Duraki uron Kurtin dhe Qeverinë e re të Kosovës

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Maqedonisë, Sadulla Duraku përmes një mesazhi në facebook ka uruar Qeverinë e re të Kosovës dhe kryeministrin Albin Kurti. “I dashur...

Sela: Brenda 48 orëve mësohen gjithçka rreth koalicionit

Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela pas mbledhjes së sotme me organet e partisë tha se do të dërgojnë ofertë deri tek...