Shtetasi i Kosovës ndërron jetë në korridorin e një hoteli në Mavrovë

Mbrëmë rreth orës 11:30 nga Qendra Urgjente e Gostivarit është denoncuar në SPB Tetovë se tek ata është dorëzuar i vdekur N.O (69) nga...

Skandali me Drisllën, partitë përplasen për përgjegjësinë

Pushteti dhe opozita vazhdojnë me akuzat e ndërsjella për trajtimin e mbeturinave medicinale që deponohen në deponinë Drislla. Ata gjithashtu akuzojnë njëra tjetrën edhe...

Ligji për lojërat e fatit, të hënën në procedurë parlamentare

Rreth 8,000 persona do të pushohen nga puna, nëse deputetët i votojnë propozim-ndryshimet e ligjit për lojërat e fatit, thonë nga Shoqata e Bastoreve...

Shtetasit e Maqedonisë në Japoni, asnjëri nuk është prekur nga virusi

Asnjëri nga shtetasit e Maqedonisë të cilët ndodhen në karantin në anijen e ndaluar në Japoni nuk është prekur nga virusi korona konfirmojnë autoritetet...

Plaku nga Haraçina e pyet Zaevin: Pse unë nuk mund të marr pensionin e...

Pasi përfundoi fjalimet dhe u nisën për të shkuar për të parë se si është duke u realizuar projekti i kanalizimit, një i moshuar...

Zaev e ka inspektuar ndërtimin e sistemit të kanalizimit në Haraçinë

Është bërë shumë punë në Haraçinë. ajo që për momentin punohet është dokumentacioni i projektuar teknik për shpimin e tre pusetave në Grushinë, Orllancë...

Flamuri amerikan i dhurohet Ziadin Selës (Foto)

"Një flamur amerikan për përkrahësin/it e aktivitetit/eve tona". Flamuri do ti dhurohët personit që ka dëshmu me veprim konkret deri sot respekt të formës më...

Osmani thirrje partive që ta pranojnë amendamentin e BDI-së për njësitë zgjedhore

Miratimi i Kodit zgjedhor është jashtëzakonisht i rëndësishëm për rregullsinë e procesit zgjedhor edhe atë nga më shumë aspekte. Së pari për shkak se...

Ndërtimet pa lejë në Çarshinë e Shkupit nuk kanë të ndalur

Vrulli i ndërtimeve pa leje në Çarshinë e Shkupit ka lënë nën hije panoramën e dikurshme të një monumenti të mbrojtur kulturor. Ndonëse prej...

Gashi: Mos bini pre e provokimeve, njerëzit nga ne presin zgjidhje të problemeve

Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi, me një letër u është drejtuar aktivistëve të partisë, në të cilën kërkon nga aktivistët që të kenë...