Hatixheja nga ‘Honeyland’ jep autograf në Hollywood

Kameramani i ‘Honeyland’, Samir Luma në ‘Twitter’, publikoi video të Hatixhe Murtova, ku shihet se i vendos autograf në afishen e filmit në Hollywood. “Si...

Janë gjetur 26 emigrantë në automjetin transportues “Daf” në rrugën Kumanovë-Kriva Pallankë

Në rrugën magjistrale Kumanovë-Kriva Pallankë mbrëmë rreth orës 21:00 në automjetin transportues “DAF” dhe gjysmërimorkio me targa të Shkupit, policia ka gjetur 26 emigrantë,...

Zaev: Nuk e di nëse i kemi numrat për të votuar ligjin për PP-në

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, në një deklaratë për shtyp sot tha se ai ende nuk mund të thotë nëse janë siguruar 80 vota...

Shkup, konferencë ndërkombëtare “Një Ballkan drejt BE-së”

Sfidat e vendeve të Ballkanit Perëndimore me të cilat përballen në rrugën e procesit eurointegrues është tema kryesore e konferencës ndërkombëtare “Një Ballkan drejt...

Moti sot i ndryshueshëm, rritje të temperaturave mesatare

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me periudha të diellit, përgjatë Vardarit ku herë pas...

Sela i përgjigjet Kasamit nga Gostivari: Skemi kohë të kthehemi pas, ecim para (VIDEO)

Kreu i Aleancës për Shqiptarët në takimin e sotëm me qytetarët e Gostivarit ku ka biseduar për ofertën e partisë së tij. Në pyetjen e...

Kritikohen masat e qeverisë për punëtorët në prag të zgjedhjeve

Rritja e pagave, pagesa për pushime vjetore për rreth 20 mijë punonjës të administratës, shpërblime për kuponët fiskalë, subvencione për ngrohje, për makina, e...

Habi në BDI: “Deputetët tanë propozojnë ligj anti-bixhoz, kurse ministri jonë kazinon në lokal”

Propozim -ligji për lojërat e fatit u propozua nga deputetët e BDI-së, pasi lëvizja kundër bixhozit nisi protestat kundër hapjes së bastoreve dhe kazinove...

15-vjeçari nga Kumanova në rrezik për jetë pasi ra nga kati i pestë i...

Sot pasdite në rrugën “Todor Vellkov” në Kumanovë, respektivisht tek ndërtesa e quajtur “Zhitomell”, një 15-vjeçar deri sa po luante me shokët është rrëzuat...

15-vjeçari nga Kumanova bie nga kati i pestë i ndërtesës, lufton për jetën

Një 15-vjeçari nga Kumanova ka rënë nga kati i pestë i një ndërtese teksa luante me moshatarët e tij pasditen e sotme. Ndihma e...