Afrim Gashi e priti në takim Shefin e Misionit të OSBE-së në Shkup, Clemens...

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, i shoqëruar nga anëtarja e Kryesisë Qendrore, Nurxhan Asanovska, sot e kanë pritur në takim Shefin e Misionit të...

Rast i pazakonshëm në Kumanovë, sulmohen fizikisht disa policë!

Policia e Kumanovës ka arrestuar 37 vjeçarin me iniciale M.M. nga Kumanova, për shkak se fizikisht ka sulmuar disa policë. Rasti ka ndodhur të...

Kryeministri teknik, Zaev: Në opinion përfliten Spasovski dhe Carovska

Kryeministri Zaev thotë se pas vizitës së tij në Romë do të diskutohet për emrin e kryeministrit teknik. Sipas tij në opinion përfliten emrat...

Zeqiri: Po të mos ishte Bujar Osmani zv/kryeministër për fotografime edhe kufiri Bellanoc-Stançiq do...

Deputeti i LSDM-se Muhamed Zekiri, permes nje shkrimi ne facebook ka njoftuar se ministri i brendshem Oliver Spasovski dhe kolegu i tij serb Nebojsha...

Ngec procedura e ndryshimit të Kodit Zgjedhor

Deputetët e nismës për një njësi zgjedhore nuk kanë shpresa që ndryshimet mund të bëhen në rast se partitë nuk tërheqin mijëra amendamentet e...

Profesorët-funksionarë mbrojnë politikat e BDI-së

BDI ka filluar të diskutojë dokumentet strategjike në programin e saj, për kongresin e ardhshëm të partisë, por ndryshe nga çfarë pritej në opinion,...

Padi penale për Aco Spasenovski, si ministër i Bujqësisë ka mundësuar pagesë të paligjshme...

Drejtoria e Policisë Financiare deri tek Prokuroria Themelore Publike Shkup shtroi padi penale kundër ish-ministrit të Bujqësisë, Aco Spasenovski. Spasenovski ngarkohet për keqpërdorimin e pozitës...

Sinjale pozitive nga Suedia për nisjen e negociatave në pranverë

Suedia pret që vitin e ardhshëm vendi të fillojë negociatat anëtarësuese me BE-në. Ambasadorja suedeze, Kristin Forsgren Bengston siguron se për shkak të Marrëveshjes...

Tragjedi në Haraçinë

Policia ka njoftuar për një tragjedi që ka ndodhur sot në fshatin Haraçinë të Shkupit. Sipas policisë një grua e moshës rreth 50 vjeçare...

Nënshkruhet marrëveshja për hapjen e kufirit Llojan-Miratoc, zgjidhet problemi 20 vjeçar

Ministri i brendshem Oliver Spasovski dhe kolegu i tij serb Nebojsha Stefanoviq ne emer te dy qeverive sot nenshkruan marreveshjen per per hapjen e...