Borell mbërrin në Shkup! Nesër takim me zyrtarët e lartë shtetërorë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, dhe zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Zhozep Borell, ka arritur në Maqedoninë e Veriut,...

Vijon moti i nxehtë me temperatura deri në 39 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i nxehtë. Në orët e pasdites dhe gjatë natës, do të ketë...

Kolona të gjata në vendkalimet kufitare!

Për festat e fundvitit, mërgimtarët ia kanë mësyrë vendlindjes. Siç mund të shihet në vendkalimet kufitare shihen kolonat e gjata të makinave. Pritjet më të...

VMRO: Do të formojmë Qeveri reformuese me opozitën shqiptare!

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka caktuar për më 28 maj seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare. Në përbërjen e re, VMRO –...

Dridhje të shpeshta në Greqi ndihen dhe në vendin tonë

Një tërmet me magnitudë 4.1 sipas shkallës Rihter u regjistrua këtë pasdite në ora 15:09 sipas kohës lokale në Greqi. Epiqendra e tërmetit ka qenë...

Problemi me Bullgarinë, Ahmeti: solidarizohemi me maqedonasit (VIDEO)

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti deklaroi se kryeminsitri Zoran Zaev ka vënë në rrezik karrierën e tij politike për të zhbllokuar rrugën e integrimit...

Maqedonia e Veriut ka gati certifikatën e vaksinimit që kërkohet nga BE-ja

Maqedonia e Veriut tashmë ka përgatitur një certifikatë, në përputhje me udhëzimet e BE-së, me një kod të veçantë që do t’u shërbejë qytetarëve...

Bullgaria nuk mori pjesë në përgatitjen e non-paper për Maqedoninë e Veriut

Bullgaria nuk mori pjesë në përgatitjen e non-paper për Maqedoninë e Veriut. Ministria e Jashtme bullgare njofton se autoritetet e vendit në asnjë mënyrë nuk...

Shoferi i Bekteshit dhe Besimit kishte kaluar në semafor të kuq duke goditur dy...

Aksidentin e mbrëmshëm para Qeverisë, sipas informacioneve jozyrtare të dëshmitarëve okularë, e ka shkaktuar vozitësi J.B, i cili me “Shkodan” e qeverisë në ato...

Në Mavrovë më ftohtë dhe më shumë borë

Sot në mëngjes, më ftohtë është në Mavrovë, ku janë matur -9 gradë Celsius, ndërkaq atje ka edhe shtresë bore prej 41 centimetrave. Shtresë bore...