Hapet tenderi për stadiumin e Tetovës, Kasami: E mbajmë fjalën!

Të mërkurën është hapur tenderi për stadiumin e Tetovës.  Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i Tetovës, Bilall Kasami përmes një postimi në Fejzbuk. "Mbajmë...

21 viktima dhe 999 raste të reja me virus

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.566 teste të kryera janë regjistruar 999 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga...

Ngec hetimi për arratisjen e ish shefit të DSK-së Sasho Mijallkovit

Dy javë prej se u arratis dhe u kthye, mbetet ende e panjohur se si Sasho Mijalkov u zhduk para syve të policisë. Pasi...

Tërmet i regjistruar në Shkup

Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, në stacionet sizmologjike të instaluara në të gjithë territorin tonë, i mirëmbajtur nga Observatori Sizmologjik...

Disa pjesë të Shkupit nesër pa rrymë

Një pjesë e shfrytëzuesve të rrugës “Mile Pop Jordanov” në komunën Karposh nesër prej orës 11 deri në orën 15 do të mbesin pa...

Pas 19 viteve, përfundoi pjesëmarrja e Maqedonisë së Veriut në misionin paqësor në Afganistan

Përfundoi rotacioni i fundit i pjesëtarëve të Armatës të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Afganistan. Paqësorët tanë u kthyen në vend, ndërsa me...

Sela pas miratimit të Ligjit për shtetësi: Uroj që kurrë më mos të përballemi...

Pas miratimit të Ligjit për shtetësi, para mediave është deklaruar lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Sela j’u drejtua qytetarëve të cilët deri...

Plagoset një i burgosur në burgun e Idrizovës në Shkup

Gjatë ditës së djeshmë në burgun e Idrizovës në Shkup është therrur një i burgosur, përcjell TV21. MPB njofton se i njëjti është transferuar...

ASH: Mickoski qeverinë e sheh si mjet për pasurim

Aleanca për Shqiptarët ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Nga ASH thonë se VMRO-DPMNE-ja ende nuk ka dalë nga...

Përgjysmohet çmimi i testit për Covid-19 në institucionet publike shëndetësore

Fondi i shëndetësisë në Maqedoni do të ulë çmimet për testimet për COVID-19. Në vend të 3.600 sa kanë paguar personat që janë testuar...