Tetovë, deri në ora 11 kanë votuar 5,642 qytetarë

Jehona e votuesve në Tetovë deri në ora 11:00 është 6,71 për qind, njoftoi KKZ, përcjell TV21. Të drejtën e votës në zgjedhjet për...

Kovaçevski: Institucionet vepruan shpejt dhe me profesionalizëm në rastin e vrasjes së dyfishtë

Kryeministri Dimitar Kovaçevski ka komentuar vrasjen e dyfishtë ku tha se institucionet kanë kryer detyrën e tyre në mënyrë profesionale. “Së pari, më duhet të...

LSDM: Shumica parlamentare po rritet

Shumica parlamentare e udhëhequr nga LSDM po rritet, si një hap përpara për zgjerimin e aleancës në mbështetje të anëtarësimit në BE. Këshilli Ekzekutiv...

Sërish anulohet seanca për zgjedhjen e kryetarit të ri të Këshillit Gjyqësor

Anulohet sërish seanca për zgjedhjen e kryetarit të ri të Këshillit Gjyqësor, përcjell TV21. Ende nuk dihen arsyet e anulumit të seancës, e cila...

Rikeer: Është i dukshëm ndikimi i Moskës në përpjekje për të krijuar trazira në...

Është i dukshëm ndikimi i Moskës në përpjekje për të krijuar jo vetëm dezinformata, por edhe trazira, tha në një intervistë ish-ambasadori i SHBA-së...

Në “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” pritet rreth një orë

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur. Në vendkalimet kufitare “Tabanoc” dhe “Bogorodicë” për dalje nga vendit pritet rreth një orë. Siç...

LSDM e para ka dorëzuar në KSHZ listën për deputetë

Koalicioni i udhëhequr nga LSDM e para ka dorëzuar listat e deputetëve deri tek KSHZ për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen me 8...

Zaev: Deri në fund të marsit pritet të vijnë 21 mijë vaksina Pfizer

Kryeministri Zoran Zaev pas vizitës së tij në Shtip në një deklaratë për media tha se tashmë ka arritur marrëveshja me kompaninë Pfizer dhe...

Përfundon takimi Zaev – Gashi, Qeveria: Deri në fund të javës konsultime, qëllimi –...

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Zoran Zaev dhe lideri të Alternativës, Afrim Gashi. Pas kësaj, liderët nuk dhanë deklarata për çfarë u bisedua në takim...

Nuk ka pritje të gjata në pikat kufitare në Maqedoninë e Veriut

Komunikacioni në rrugët e RMV-së zhvillohet pa probleme, në disa vende në rrugë me lagështi. Intensiteti i qarkullimit në rrugët rrugore jashtë zonave urbane është...