Me 75 vota pro, Parlamenti i heq imunitetin Berishës!

Ka zgjatur 10 minuta seanca plenare e kësaj të Enjteje, ku u votua për ish-kryeministrin Sali Berisha. Me 75 vota pro, u miratua kërkesa...

Mjetet lundruese ne liqenin e Ohrit dhe Strugës rrezikojnë pushuesit

Në liqenin e Ohrit lëvizin shumë skuterë dhe motoskafë, të cilët paraqesin rrezik për jetën e pushuesve. Shpesh disa objekte lundruese vozisin afër pjesës...

Një person ka ndërruar jetë nga zjarri në Koçani

Një person ka ndërruar jetë kurse një tjetër është transferuar në spitalin e Koçanit, pas plagëve që kanë marrë nga zjarri që kaploi një...

MPJ e Bullgarisë: Me shqetësime ndjekim zhvillimet në RMV

Diskutimet dhe ndalesa nga ana e Ministrisë së Drejtësisë për emrat e dy shoqatave bullgare, sipas Ministrisë së Jashtme të Bullgarisë, janë përpjekje për...

KShPK-ja do të ngrejë iniciativë për ndjekje penale të drejtorit të Agjencisë së filmit...

Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit (KSHPK) në seancën e sotme ka marrë vendim që të dorëzojë në Qeveri një iniciativë për përgjegjësi dhendjekje...

Bullgaria mban të bllokuar marrëveshjen për menaxhimin e kufirit

Komisioni Evropian konfirmon se marrëveshja për menaxhimin e kufirit mes BE -së dhe Maqedonisë së Veriut mbetet e bllokuar nga Bullgaria sepse...

Qytetari raporton në polici se dikush tjetër ka marrë një kredi në emër të...

“Një banor i Kavadarit ka raportuar në polici se dikush tjetër ka marrë kredi në emër të tij”, njoftoi zëdhënësi i MPB-së Veles Riste...

Nga shtatori infermiereve dhe teknikëve do t’u paguhet arsimi i lartë

Nga shtatori i këtij viti të gjithë infermieret dhe teknikët të cilët e kanë përfunduar shkollën e lartë mjekësore ose specializimin dhe janë pajisur...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet malore do të ketë reshje...

Paralajmërohet rritja e pensioneve në Maqedoni

Zëdhënësja e LSDM-së, Bogdanka Kuzeska në konferencë për shtyp u shpreh se rritja e pensioneve do të vazhdojë edhe gjatë këtij viti. “Po bëhen përgatitjet...