Kurti e Brnabiq përplasen në Samitin e Tiranës

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Tiranë, ku po merr pjesë edhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiq kërkoi sot që...

Ranë në kontakt me rrymën – vdes nëna me dy vajzat në Fushë Arrëz

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fushë Arrëz këtë të shtunë, ku 3 pjesëtarë të një familjeje, nëna dhe dy vajzat e saj...

Kosovë, i hyri në oborr fqinjit me revole sepse ia shfrytëzoi internetin

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot është arrestuar një person në Bllacë të Suharekës, pasi që i njëjti ka kanosur fqinjin e tij...

Shqiptari dorëzohet: Më mirë në burg, se në shtëpi me gruan

Të gjithë duan të dalin nga burgu, por një shqiptar mendon se është më mirë të jetë në qeli se në shtëpi me gruan...

Reka: S’kam përmend asnjëherë data, por jam optimist për liberalizimin e vizave

Ka vetëm një muaj në krye të Ministrisë së Integrimeve Evropiane në Kosovë, por ministri Blerim Reka thotë se me anulimin e tri vendimeve...

PS mban asamblenë, Rama largohet drejt Turqisë

Partia Socialiste e Shqipërisë mban sot Asamblenë në orën 17:30, ndërkohë kryetari i Partisë, kryeministri Edi Rama mësohet se rreth orës 14:00 do të...

Engel: Duhet t’i vendosim sanksione Serbisë, e jo t’i bëjmë presion Kosovës

“Diçka nuk është në rregull me politikën amerikane ndaj Kosovës dhe kjo duhet të ndryshojë”, thotë kongresisti i shquar pro-shqiptar. Nga Ruben Avxhiu Në një deklaratë...

172 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë 24 orëve janë shënuar edhe 172 raste të reja me COVID-19. IKSHPK bën të ditur se...

Haradinaj e quan dështim të plotë takimin e Kurtit me Vuçiqin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj e ka quajtur dështim të plotë takimin që kryeministrin Kurti e ka pasur sot me presidentin Vuçiq sot në...

Rama apel qytetarëve: Vendosni maskën, mbroni veten dhe njerëzit e dashur

Kryeministri shqiptar Edi Rama vazhdon t’i bëj apel qytetarëve për vendosjen e maskës. Me anë të një postimi në Facebook Rama shkruan se me...

Opinione