Kurti pranon urim nga kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban

Siç njofton kumtesa, me këtë rast, kryeministri Orban ka uruar kryeministrin Kurti për shënimin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës, duke theksuar se Hungaria...

Kurti pret në takim ambasadorin italian

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme takimet me diplomatët. Në zyrën e tij ka shkuar edhe ambasadori italian Nicola...

Zhduken dy motra nga Ferizaj

Dy vajza nga Ferizaj janë zhdukur që nga dje, babai i tyre kishte thënë se ato kanë dalë nga shtëpia dhe nuk janë kthyer...

Mërgimtari shqiptar nga Zvicra dhuron 10.000 euro për ndërtimin e xhamisë në vendlindjen e...

Florent (Sejdi) Ademaj, nga fshati Murademë i Prizrenit që jeton e vepron në Zvicërr ka dhënë 10,000 euro për ndërtimin e Xhamisë në fshatin...

Ndërron jetë nëna e Kadri Veselit

Ka vdekur në moshën 93-vjeçare, nëna e ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, Ajshe Veseli. Ajo do të varroset sot në fshatin Broboniq...

Shqipëri, 6 viktima dhe 67 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë së Shqipërisë njoftoi sot pasdite se në 24 orët e fundit janë regjistruar 67 raste të reja me Covid-19 ndërsa jetën...

“Shkrihen” kufijtë Shqipëri-Kosovë: Kjo është lista e përfitimeve për qytetarët

“Sekretariati koordinues ndërqeveritar do të ndjekë zbatimin e marrëveshjeve në frymën e bashkëpunimit ndërinstitucional për të jetësuar parimet dhe objektivat. Sekretariati ka objektiv ndërveprimin...

Presidentja Osmani flet për Asociacionin: Ne nuk do ta ndryshojmë kushtetutën

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka thënë se Serbia nuk ka zbatuar as dy të tretat e marrëveshjeve me Kosovën, që kur janë nënshkruar...

Haradinaj: Lutjet tona po ashtu shkojnë drejt Papa Françeskut, presim që shpejt edhe Selia...

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj konsideron se Kosova hodhi hap të madh përpara me marrëveshjen në Uashington. Sipas tij, me...

Vulin: Nëntë ushtarë serb të infektuar me koronavirus

Nëntë ushtarë janë infektuar me koronavirus, por të gjithë ndihen mirë dhe me sukses po rikuperohen, deklaroi sot ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar...

Opinione