Befason Rusia: Kemi gati vaksinën kundër Covid-19, deri më 10 gusht

Në situatën e pandemisë shtetet janë në garë edhe për nxjerrjen e vaksinëns kundër Covid-19. Së fundmi një zyrtar rus, ka dekluaruar për CNN, se...

Studimi gjerman: Një nga pesë pacientë të hospitalizuar me Covid-19 ka ndërruar jetë

Më shumë se një në pesë pacientë me Covid-19, të cilët janë shtruar nëpër spitalet e Gjermanisë në fillim të këtij viti, kanë ndërruar...

Ministrja gjermane: Vaksina kundër Covid-19, jo para mesit të vitit 2021

Gjermania ka zbehur entuziazmin e krijuar ditëve të fundit lidhur me arritjen e një vaksine efikase dhe të sigurt kundër Covid-19. Universiteti i Oksfordit,...

BE transferon 100 azilkërkues drejt Gjermanisë dhe Finlandës

Rreth 100 azilkërkues, përfshirë minorenë, u transferuan nga Greqia dhe Qiproja drejt Gjermanisë dhe Finlandës, njoftoi sot agjencia e koordinimit të azilit për Bashkimin...

Beaune: Duhet të shmanget mbyllja e kufijve brenda Evropës

Mbyllja e kufijve brenda Evropës duhet të shmanget sa më shumë që të jetë e mundur, deklaroi sot sekretari i ri francez i Shtetit...

Grupmoshat e reja mund të kenë nxitur shpërthimet e reja të koronavirusit në Evropë

Drejtori rajonal për Evropën në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge, ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve te moshat e...

Të rinjtë e infektuar me koronavirus “mund të kenë nxitur shpërthimet e reja në...

Drejtori rajonal për Evropën në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge, ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve te moshat e...

Të rinjtë e infektuar me koronavirus “mund të kenë nxitur shpërthimet e reja në...

Drejtori rajonal për Evropën në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Hans Kluge, ka thënë se rritja e numrit të të infektuarve te moshat e...

Numër i kufizuar myslimanësh nisin Haxhin këtë vit

Pelegrinazhi vjetor i Haxhit është duke nisur të mërkurën në Arabinë Saudite, ndonëse me numër shumë më të vogël të besimtarëve myslimanë, për shkak...

Rusia: Brenda 10 gushtit kemi gati vaksinën kundër Covid-19

Rusia synon të bëhet vendi i parë në botë që miraton përdorimin e një vaksine kundër koronavirusit, në më pak se dy javë, pavarësisht...

Opinione