SHBA-ja e quan Iranin si “sponsorizuesin numër një në botë të terrorizmit”

Ambasadorja amerikane në Kombet e Bashkuara (OKB) e quajti Iranin "sponsorizuesin numër një në botë të terrorizmit". Javën e ardhshme, Shtetet e Bashkuara po planifikojnë...

Gjermani, 1.147 raste të reja me koronavirus

Autoritetet shëndetësore në Gjermani kanë bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë shënuar 1.147 raste me Covid-19, duke çuar në 214.214...

Kanada, 25 mijë tentime për vetëvrasje brenda një viti

Në hulumtimin e publikuar nga Instituti kanadez për informata shëndetësore thuhet se në periudhën prej vitit 2018 deri në vitin 2019, 25.000 persona janë...

Studimi: Disa njerëz kanë imunitet të natyrshëm ndaj Covid-19

Një studim sugjeron që ftohja e zakonshme mund të përgatisë trupin e një personi për të luftuar COVID-19, një zbulim që ndihmon të shpjegohet...

BE premton 33 milionë euro ndihmë urgjente për Libanin

Presidentja e Komisionit të BE-së, Ursula von der Leyen i premtoi sot 33 milionë euro ndihmë urgjente kryeministrit libanez, Hassan Diab, pas shpërthimit masiv...

Beiruti u godit nga një raketë (Video)

Më tepër se 130 të vdekur, rreth 5 000 të plagosur, shumë të humbur dhe gati 5 miliard dollar dëme materiale. Ky është bilanci paraprak...

Macron nga Bejruti: Libani do të vuaj nëse nuk reformohet

Presidenti francez Emmanuel Macron sot mbërriti në Bejrut, ku deklaroi se Libani po përballet me krizë politike dhe ekonomike dhe paralajmëroi se vendi do...

​Rreth 19 milionë raste me Covid-19 në botë, mbi 700 mijë të vdekur

Më shumë se 18.8 milionë raste të koronavirusit janë regjistruar në botë, më shumë se 11.3 milionë njerëz janë shëruar, dhe rreth 707.000 kanë...

Australia mbyll kufijtë për shkak të koronavirusit

Australia do t’i mbyllë kufijtë e saj shtetëror për ta parandaluar përhapjen e virusit Kovid-19. Për shkak të rritjes së numrit të infektuarve të rinj,...

Gjermani, teste të detyrueshme për udhëtarët që kthehen nga zonat e rrezikut

Gjermania njoftoi se nga dita e shtunë do të kryejë teste të detyrueshme për koronavirusin për udhëtarët nga ato që qeveria përcakton si zona...

Opinione